Site Dışı Seo ( Off Page Seo )

Güçlü backlink portföyümüz ile geniş kapsamlı Dış SEO çalışmaları ile yükselişe hazırmısınız ? Çalışmalarımızı yaparken profesyonel ellerde siteniz için en doğru planlamayla yapıyor ve sitenizi başarıya ulaştırıyoruz.

Site Disi Seo
Site Disi Seo
Off Page Seo
Off Page Seo

Site Dışı Seo ( Off Page Seo ) Nedir ?

Site dışı seo, hedef bir anahtar kelimede yükselmek yada domain otoritesini arttırıp tüm sayfalarınızın anahtar kelimelerinde yükselmek için yapılan site dışında gerçekleşen backlink, reklam, tanıtım yazısı gibi çalışmaların bütünüdür. Dış SEO’yu daha derin anlatacak olursak, backlink (farklı sitelerden sitenize bağlantı sağlanması), tanıtım yazısı, reklam, pdf backlink, çapa metni anahtar kelime yoğunluğu kontrolü, spam backlinklerin temizlenmesi, sidebar ve footer bağlantıları gibi bir çok kola ayrılmaktadır. Anahtar kelimelerinizde yükselmek için büyük ölçüde önemlidir, SEO’nun %32’lik bir dilimini oluşturmaktadır. Fakat doğru yapılmadığı takdirde siteniz spam cezasıyla karşılaşabilir. Dolayısıyla profesyonel bir uzman gerektirmektedir.

Site Dışı Seo Avantajları

Site Disi Seo Avantajlari

Site Dışı Seo Aşamaları

seo analiz
seo analiz

Analiz

Site dışı seo hizmeti için önce sitenize yapılması gereken backlink çalışmaları planlıyoruz. Sitenizin spam cezası almadan tamamen doğal bir şekilde yükselmesini sağlayacak bir çalışma şekli oluşturuyoruz. Bu aşama, son derece ince bir iş olan Site dışı seo’nun en önemli aşamasıdır.

Sitenize hangi aralıklarla hangi türden backlink çalışmalarının yapılacağı doğru bir şekilde belirlendikten sonra sıralama yükselmesini istediğiniz anahtar kelimelerin Anchor Text (Çapa Metni) yoğunluğu ve Çapa Metni profilini analiz ediyoruz ve haritasını çıkartıyoruz.

Planlama

Siteniz için yapılacak site dışı seo çalışmasında backlinklerin doğru aralıklarda eklenmesi gerekmektedir. Tamamen doğal bir çalışma olması için backlink ekleme frekansı ve çokluğunu planlıyoruz.

Tüm backlinklerin hangi gün ve saatlerde ekleneceği ve backlink eklenecek siteler sektör rekabetine göre belirlenmektedir.

Planlama
Planlama
Uygulama
Uygulama

Uygulama

Çalışma planı doğrultusunda uygulamaya geçiyoruz ve adım adım işlemleri gerçekleştiriyoruz. Site dışı seo hizmeti yapılırken anahtar kelime profili doğru bir şekilde optimize edilmelidir.

Anahtar kelimeler tüm sitelere farklı şekillerde eklenerek katıştırıyoruz ve doğru bir backlink profili ile siteniz başarıya ulaştırıyoruz.

Raporlama

Çalışma için eklenen tüm backlinkler ve site dışı seo etkenlerini şeffaf bir raporlama hizmeti ile sizlere profesyonel rapor sistemimiz ile sunuyoruz.

raporlama
raporlama

Neler Yapıyoruz ?

Anchor Text Profili ve Analizi

Meta ve Open Graph Etiketleri

Sitenize verilen dış bağlantılarda anahtar kelimelerinde full keyword matching ve semantik anahtar kelime kullanım oranlarını ölçümlüyor ve optimize ediyoruz.

Backlink Çalışmaları

Rich Snippet ve Schema Structured Data Optimizasyonu

Sektörünüzle alakalı başta olmak üzere 18 farklı dış seo tekniğini kullanarak zengin backlinkler kazandırıyoruz. Aynı zamanda yaptığımız backlink çalışmaları kaliteli olmasından dolayı hem marka prestijinizi arttırıyor, hemde hitinizi arttırıyoruz.

Domain Otoritesi Çalışması

Meta ve Open Graph Etiketleri

Güçlü backlinkler ve backlink çeşitliliği sayesinde site dışı seo hizmeti sonrasında sitenizin domain otoritesi oldukça yüksek seviyelere çıkmaktadır. Bu sayede oluşturulan tüm yeni sayfa, ürün yada makaleleriniz ilk sıralarda çıkabilmektedir.

Zararlı Backlink Tespiti (Disavow)

Index ve Noindex Optimizasyonu

Sitenize daha önceden verilmiş Spam ve zararlı backlinkler site dışı seo paketlerimiz dahilinde tespit edilerek engellenmektedir. Anti seo saldırılarına karşı tam koruma sağlıyoruz.